79 Komentarze

 1. Skoro nie bardziej utozsamiała się z Francją ,niz Polską ,a ponadto mimo ,ze mieszkła tu, to jednak nie wspomniane jest ,zeby uważała się za POLKĘ ,tylko OSOBĘ ,pochodszenia zydowsko-francuzkiego ,która korzysta Z GOŚCINNOSCI Polaków ,więc zdziwienie ,ze nikt w Polsce o Niej nie pamieta jest ŚMIESZNE …

  • ,,Żydowsko- francu s kiego….= PRZYMIOTNIK

   Francuz= Francu z ka= MIESZKAŃCY FRANCJI, RZECZOWNIK

   Warto rozróżniać, jak się pisze dla wielu….

  • Zydzi byli tak traktowani w Polsce jak teraz Polacy w Anglii czy Holandii. Robili wszystko by zyc dobrze i czuli sie tylko w swoim srodowisku bezpiecznie. Jesli ktos urodzony w Polsce nie chce sie identyfikowac z Polska to ma ku temu powody. Wielu Polakow tez sie nie identyfikuje z nami z roznych powodow…chocby dlatego by miec spokoj. Te PANIA nalezaloby znac jako artystke…tak jak np Apolonie Chalupiec czy Brigitte Bardot. Nienawisc do niej z powodu jej identyfikowania sie z Francja to nienawisc do sztuki i jest bardzo zla cecha. Nie kochajcie jej jako osoby…kochajcie to z robila…no moze wymagam zbyt wiele od tumanow i zawistnych idiotow. Na szczescie wielu Polakow takimi nie jest a durni nie sieja.

  • Pytanie moje..podaj mi definicje GOSCINNOSCI. Jaka goscinnosc dawali Polacy Zydom? Chyba tylko placenie wiekszych podatkow niz Polacy(fakt historyczny) Czyzby polska goscinnosc to placic za wszystko? Dziekuje…nie skorzystam z zadnego zaproszenia..

   • Szanowna Pani Glorio. Nie przypadkiem tereny Rzeczypospolitej zamieszkiwały miliony Polaków Mojżeszowego wyznania. Pogromy i szykanowania jakie ich spotykały na całym kontynencie europejskim począwszy od Hiszpanii a skończywszy na Rosji spowodowały ,ze znaleźli w Polsce schronienie i warunki do przeżycia. Zgadzam się ,ze nie była to Szwajcaria ale biedny i niszczony przez zaborczych okupantów kraj . Z zaciekawieniem przeczytam materiały ,które wskażą na prawo podatkowe , które nakłada lub nakładało na jakakolwiek grupę obywateli w Polsce wyższe podatki ze względu na wyznanie. Prawdopodobnie usłyszała Pani te rewelacje na herbatce u cioci Bronxu. Nie dawałbym tak łatwo wiary we wszystko co mówią amerykańscy potomkowie Mojżesza szczególnie jeśli sami nie kiwnęli palcem wtedy kiedy eksterminowano w Europie ich braci w wierze.
    Pozdrawiam serdecznie ze Norwegii , gdzie do polowy XIX wieku prawo zakazywało osiedlania się Żydom.

    • Bardzo słuszna wypowiedź oparta na faktach.Zewsząd przepędzani znaleźli schronienie w Polsce. Zarozumiały i niewdzięczny naród, którego być może słusznie obawiały się inne kraje. Gdy nastąpiła możliwość osiedlenia się gdzie indziej w mig zapomnieli gdzie udało im się przeżyć zły czas.

 2. SORKI ! – Skoro bardziej utozsamiała się z Francją ,niz Polską ,a ponadto mimo ,ze mieszkła tu, to jednak nie wspomniane jest ,zeby uważała się za POLKĘ ,tylko OSOBĘ ,pochodszenia zydowsko-francuzkiego ,która korzysta Z GOŚCINNOSCI Polaków ,więc zdziwienie ,ze nikt w Polsce o Niej nie pamieta jest ŚMIESZNE …

 3. Tyle w niej było z Polki co z Turka z niemieckim paszportem jest Niemiec. Dobrze, że żydki ją pamiętają w Judeoameryce.

 4. „córka żydowskiego kupca z Warszawy i Francuski” – jeżeli mówimy o kobiecie, która pochodzi z Francji to piszemy jej „nazwę” przez „z” (Francuzka). Francuski to może być język:)
  pozdrawiam

 5. jak zobaczyloem tytul to kliknalem i tylko czekalem az w oczy zakluje tylko jedno slowo… zydówka!….nie polka tylko zydowka! polacy leza w wiekszosci w grobach podobnym jak katyn! albo pracuja normalnie ….

  • Moze w katyn leza polaki i zydy.
   A Polacy i Żydzi leŻĄ, a to w Katyniu, a to w OŚwiĘcimiu, albo w WĄchocku. Skończ najpierw podstawówkę!

  • Poza tem, że NIE Polka – nic.
   To samo dotyczy zresztą kogokolwiek: Białorusin, Ukrainiec, Czech, Niemiec, czy Hamerykan – też nie jest Polakiem.
   Byli Polacy pochodzenia żydowskiego – jak Słonimski – ale tu wyraźnie nie o taki wypadek chodzi!…

 6. Nigdy chyba tego nie zrozumiem. Jak dziecko Żyda i Francuzki może być Polką. Czy jak moje dziecko urodzi się w Chinach to będzie Chińczykiem?

  • To proste, poczytaj o prawie krwi i prawie ziemi, wszystko zależy od tego jaką zasadę przyjmie dane państwo. Dla mnie jeśli mieszkasz w danym kraju, masz jego obywatelstwo i przede wszystkim czujesz się obywatelem tego kraju to nim jesteś. Męczą mnie te wszystkie antysemickie wypowiedzi. Nie macie ludzie co robić w życiu? Nie umiecie się inaczej dowartościować niż wywyższając nad innych?

   • Najpierw pomyśl – a potem mądruj się! Prawo ziemi nijak nie ma się do narodowości – no po prostu NIJAK!
    No i jeszcze trochę o historii warto wiedzieć – kobitka urodziła się w 1872r. w Warszawie w guberni warszawskiej Imperium Rosyjskiego – gdyby więc, brać nawet pod uwagę twoje bzdurne teorie – to była poddaną ROSYJSKĄ – czy według bezsensownej terminologii artykułu – Rosjanką

  • masz takie obywatelstwo w jakim kraju sie urodziles,moje dzieci sa urodzone w Stanach wiec sa to amerykanie polskiego pochodzenia

   • A to już zależy od ciebie – jak je wychowujesz – na Polaków czy na „polskiego pochodzenia”…

   • to zależy od kraju – w Anglii dziecko urodzone po 5-cio letnim pobycie (i legalnej pracy) rodziców dostaje „angielski paszport”. Gdy dziecko urodzi się np. w trzecim roku mieszkania (przez rodziców) w Anglii to nie jest Anglikiem. Jest Polakiem.

 7. wyjątkowo piękna kobieta – a czytając komentarze pod tekstem wcale się nie dziwię, że utożsamiała się z Francją. Tylu wypocin maleńkich antysemitów, często nie znających własnej ortografii (o kulturze wypowiedzi nie wspominając), już dawno nie czytałam (z obrzydzeniem, fuj).

   • Oczywiście, że Polakiem z francuskim pochodzeniem od strony ojca (matka była POLKĄ). Co do artykułu, powinno się powiedzieć Polka z pochodzeniem żydowsko-francuskim, od miejsca urodzenia dziecka.. Nie mniej na pierwszy rzut o mniejszościach myślimy nie jako o Polakach, a o Żydach czy Niemcach itd… (dowolna narodowość). Stąd widać tyle komentarzy:) Chociaż, dodać warto, że skoro nie utożsamiała się z Polską, to nie powinna być nazywana Polką, a żydowską Francuską.. Czy odwrotnie. Wyjechała do Stanów, więc.. może być jak dla mnie Amerykanka:)

 8. Kolejny artykuł o „Polce lub Polaku”, który był Żydem (nie mam nic przeciwko Żydom), a bardziej czuł się Niemcem, lub Francuzem. Na siłę chcemy się dowartościować? Mamy w swojej historii prawdziwych Polaków. Piszcie o nich.

  • Trochę dowartościować – ale przede wszystkiem to bezkrytyczne przyjmowanie amerykańskich kryteriów. Dla narodu bez korzeni, który tym samym słowem określa obywatelstwo i narodowość, fakt urodzenia się w jakimś kraju oznacza że jest się przedstawicielem danej narodowości.
   A w Polsce mieszka niestety wielu urodzonych w Polsce i nie mających amerykańskiego paszportu Amerykanów – i wypisują takie pierdółki…
   A swoja drogą powiedzcie porządnemu Żydowi, czy Izraelczykowi, że owa dama była Polką (SŁUSZNIE) oskarży was o antysemityzm i kradzież żydowskich osiągnięć!

  • Niestety mamy tych znanych bardzo mało, z Szopenem, Janem Pawłem II i Wałęsą ich liczba nie przekroczy dziesiątki… To fatalna sprawa, pomyśl, że Niemcy tylko z obszarów Górnego i Dolnego Sląska mają kilkunastu noblistów. O naszych rodakach, znanych w świecie, pisze się jednak dosyć dużo.

 9. Ja się tylko zastanawiam nad jednym: czy ten antysemicko-nienawistny jad był w was zawsze, tylko teraz pozwalacie mu wypływać, bo koniunktura dobra, czy też nabyliście go poprzez spijanie słów z miododajnych ust pana dyrektora przedsiębiorstwa Rydzyka i jemu podobnych?

   • Ano tym się różni, że pochodzenia się nie wybiera, natomiast poglądy i postawę – tak.
    Nikt nie ma żadnej zasługi/ani winy w tym, że rodzi się Polakiem, Francuzem, Żydem czy Grekiem. Natomiast antysemityzm/rasizm/seksizm to już jest nasz własny wybór. O, pardon, wasz wybór, bo ja wybrałem inaczej. I cieszę się, że nie mieszkam w Polsce, gdzie takie poglądy są hodowane.

  • Jak się nie ma swojego zdania to powtarza się to co mówią inni . A inni dziś nagonkę na Żydów czynią…… I wreszcie można ,,zabierać głos” ,, piętnować” ,, grzmieć” itp. Prawie tak jakby się miało coś do powiedzenia. Aha, niektórym też się wydaje że jak powiedzą o kimś ,,żydek ” to go upodlą . Biedni….

 10. Bardziej utożsamiała się z Francją a w Polsce śpiewała jako 8-latka… Do tego na ulicy… To kto ma tu o niej pamiętać? Jacyś hobbyści najwyżej…

 11. ponoć śpiewała pięknie,chyba o to chodzi czemu ludzie u was tyle jadu ,nieważne a może czuła się polką,ja o niej nie słyszałem ,szkoda że umarła w dość młodym wieku,ja szanuję ludzi pomagam i mnie pomagają -wiecie jak się fajnie żyje,pozdrawiam

  • Warto wiedzieć, że „polka” – to taki taniec, na dodatek czeski. A czuć można się Polką!!!
   Może też czuła się Atlantydką, bo do waszej Hameryczki płynęła przez Atlantyk…

 12. Corka zydowskich rodzicow (matka rowniez byla Zydowka z Francji), nigdy nie tylko, nie czula sie Polka, ale do Polski, lagodnie mowiac, czula ogroma niechec.
  Wyjechala z rodzicami z Polski, po slynnych napasciach na Zydow przez ludnosc warszawska, ktore nazwano pogromem warszawskim 1881 roku.
  Najpewniej, najdluzej zapamietala z Warszawy swoj dzieciecy strach.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_warszawski_w_1881

 13. Mówicie do Slązaka,urodziłes sie w Polsce to jestes Polak,ona urodziła sie w Polsce ale jakos twierdzicie że Polką nie jest

  • Bo Ślązak to Polak (tak jak Wielkopolanin, Podlasiak, Mazowszanin etc. to Polak), a Żydówka to Żydówka.

   • Nie będę o Ślązaku – ale Podlasiak – to już nie koniecznie Polak – raczej Białorusin! Albo przynajmniej Polak białoruskiego pochodzenia.

    • Co za różnica czy była Żydówką czy Francuzką czy Polką, Była artystką.
     Ponadto, Białoruś to dość nowy twór. Wcześniej tereny Białorusi należały do Księstwa Litewskiego i były to tereny Rusi (tylko nie myl z Rosją).
     Najpierw poznaj potem pisz. A i jeszcze jedno Mickiewicz zatem powinien być Litwinem, bo urodził się na Litwie:)
     Narodowość to narodowość. W tym przypadku dziewczyna była Żydówką. Pochodzenie jest po matce. Jej matka była francuską Żydówką. Nie wiem dlaczego nie można tego napisać wprost – była po prostu polską Żydówką i już. Była obywatelem Polskim, ale narodowości żydowskiej.

 14. nic ta historia nasza nas nie uczy, wiele slaw polskich meskich i damskich zrobilo kariere za granica, jak maja nas szanowac inne kraje skoro nie potrafimy czerpac z polskiej historii na emigracji i wyjazdach tez ???

 15. Niestety ale o ludziach urodzonych w granicach Polski, i robiących karierę za granicą to nie pamiętamy. A takich jak ona było wielu i to bardziej znanych i poważanych. W zasadzie co ona zrobiła wielkiego dla kraju? Ktoś wie?

 16. Zaprawdę, tchórzliwe bydełko pisze komentarze. Gdyby nie anonimowość internetu – siedzieliby cicho w swych chlewikach i chłeptali pomyje zamiast je wylewać.
  Zajadłe, zawistne człowieczki.

  • Wbrew temu co chcialbys nakreslic, antysemici to ludzie inteligentni, ktorzy potrafia obserwowac i wyciagac wnioski niezalezne od papki podawanej w mediach. Pospolstwo o IQ rybki akwariowej powtarza slogany, ze biedni zydzi sa tak szykanowani w Polsce, etc. (Ciekawe swoja droga dlaczego ludzie ich niecierpia w tak wielu, odleglych od siebie krajach? Moze dlatego ze maja ku temu powody…?) Przy pomyjach w swoich chlewikach siedza, jesli juz, srednio rozgarnieci ludzie, ktorym latwo mozna namieszac w glowkach-makowkach.
   Powodzenia w szukaniu mozgu zycze!

 17. Chodzi o to ze takich pseudoartykulikow jest wiele. W naglowku pisza ,,Polak” a jak sie czta dalej to przewaznie wychodzi ze to Zyd urodzony w Polsce. Zero profesjonalizmu i zenujacy artykul ktory naciaga rzeczywistosc nie wiadomo po co. Pseudodziennikarzyny z pseudosensacjami. Tragedia bo nie ma co juz przeczytac. Taki shit bija tylko artykuly o aktorkach,ktore zaliczyly wpadke czy tez znowu pokazaly za duzo. Osoba co pisze te bzdety jest do zwolnienia!!!

  • W POLSCE ZAKŁADA SIĘ ŻE WSZYSCY SĄ ŻYDAMI JA SIĘ NAZYWAM ZOFIA BUJALSKA URODZONA W IŁŻY POD GUBERNIĄ RUSKĄ TO JESTEM POLKĄ CZY BIAŁORUSINKĄ

 18. Typowe zachowanie Polaków-Zadufanych w sobie i tylko o sobie mówiących.Wywyższających się ponad wszystko i innych.Powinniście się wstydzić.

 19. Na zdjeciach widzimy niezwykle urodziwa kobiete, Zydowke, ktora zrobila kariere w Ameryce. Nie ma powodu , aby tekst o niej byl powodem do jakiejkolwiek agresji, ani do obrazania z powodu pochodzenia! Takie antysemickie wpisy to obraza takze dla Polakow. Dlatego mam nadzieje, ze wiekszosc z nich to wpisy prowokatorskie! Natomiast zgadzam sie, ze Polacy nie maja obowiazku znac jej kariery, bo „spiewala na warszawskiej ulicy”?, bo odniosla sukces w Ameryce? (Skoro byla taka znana , moze sa do odnalezienia w prasie z tego okresu , w jezykach zydowskich lub po polsku, artykuly na jej temat?) Tak wiec nie ma sie co oburzac, ze nie znamy Anny Held, kiedy tak malo artykulow , zwlaszcza w onecie, na temat Polakow, ktorzy nierzadko odniesli o wiele wieksze sukcesy, a pisze sie o nich nad podziw skapo lub wcale! Do takich nalezy np Maria Sklodowska Curie. Wiem , wiem , uczylismy sie o nie w szkole, ale to byl prawdziwy czlowiek, a nie tylko tylko uczona.., podobnie chetnie przeczytalabym artykul o Rudolfie Modrzejewskim…To pierwsze przyklady z brzegu, ale ilosc glosow domagajacych sie rownie interesujacych artykulow , „wreszcie” o Polakach, mowi sama za siebie.

  • Nie nawijaj poprawno-politycznego makaronu na uszy. Maria Curie NIGDY nie podpisywała się dwoma nazwiskami. Nigdy! To w Polsce dorobiono jej dwa nazwiska.Identycznie z synem Modrzejewskiej. Podpisywał się Ralph Modjeski. Nie jest istotne, co władowano ci w papiery przy urodzeniu, ale kim jesteś i jak się przedstawiasz.

 20. Jej tozsamosc narodowa jest podobna do tej jaka ma Polanski. Polanski kiedy jest w Polsce uwaza sie za Polaka, we Francji zanany jest jako rezyser francuski, w Stanach natomiast pan Polanski uznaje sie za Zyda. Ja natomiast uwazam go za pedofila rezysera, ktory mial seks analny z maloletnia dziewczyna.

 21. Mieszkam w USA od lat I tutaj ludzie nie pamietaja wiele z 10 lat a co dopiero z konca XiX wieku czy poczatku XX. Nikogo tutaj nie obchodzi jakas Anna Held, wogule nie istotna postac.

  Dodam ze zydzi Amerykanski tez nie identyfikuja sie z USA….

  • Żydzi amerykańscy , w ogóle , nieistotna. Błędy robisz jakbyś nigdy z Polski nie wyjechał. Ba!!! Jakbyś z polskiego gimnazjum nie wyszedł nawet.

 22. ja cież… skoro ta pani nie czuła się Polką, nie utożsamiała się z Polską, to niby dlaczego mamy o niej pamiętać ????? może jeszcze mamy obchodzić rocznice z nią związane – urodzin, śmierci, nie wiem – może scenicznego debiutu itd. ??? a kit jej w ucho i całemu temu parszywemu narodowi !!!!!!!

 23. Wyjechała z carskiej Warszawy, bo nie z Polski, po zamieszkach w 1881 w wyniku których blisko 1000 żydowskich rodzin straciło cały swój majątek. Nastroje antyżydowskie narastały już od kilku lat. Była wtedy nastolatką. Zaiste powinna utożsamiać się z „Polakami”, musieli jej się dobrze kojarzyć.

 24. Mieszkałem w USA 23 lata i spotkałem wielu polskojęzycznych żydów. Żaden nigdy nie powiedział o sobie, że jest Polakiem. Jak pytano ich po angielsku, kim są z narodowości, odpowiadali „I’m from Poland”, nigdy nie |I’m Polish”. Pani Held z pewnością również nigdy nie powiedziała o sobie, że jest Polką, zatem nie dorabiajcie jej tu „aryjskich papierów”.

 25. Skoro była Żyd.ówką i bardziej utożsamiała się z Francją, to dlaczego uparcie jest nazywana Polką?

 26. jeżeli ona była Polką to Mojżesz był Egipcjaninem i przez 40 lat wędrówki
  przewodził ludowi egipskiemu a Mickiewicz był Litwinem wszak pisał:
  „Litwo, ojczyzno moja…”
  dość mam tych durnych antypolskich artykułów…

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.